Online Biology and Chemistry Tuition Classes
Ms. Sandalu Perera
M.Sc. Biotechnology,Bsc.Biotechnology
M.Sc. Biotechnology,Bsc.Biotechnology
Ja-Ela, Wattala, Negombo, All Island , Ragama, ...
Grade 6-11 (O/L) Mathematics, Science, ICT(English / Sinhala Medium) & A/L ICT (English / Sinhala Medium) :(Local/Cambridge syllabus)
Mrs. Kavindi Anjana
MSc. (University of Colombo) , BSc. (University of Kelaniya), Dip.in Software Engineering
MSc. (University of Colombo) , BSc. (University of Kelaniya), Dip.in Software Engineering
Nugegoda, All Cities - Colombo, All Cities - Matara, All Cities - Kurunegala, All Cities - Badulla, ...
English for grade 6 -11
Mr. Haritha Amarasinghe
Degree and Post grauduate Diploma
Degree and Post grauduate Diploma
All Cities - Colombo, All Cities - Kandy, All Cities - Kalutara, All Cities - Gampaha, All Cities - Galle, ...
A/L Physics Individual Class
Mr. Asanka Ekanayake
B.Sc.(sp), M.Phil(Biosystems & Agricultural Engineering)
B.Sc.(sp), M.Phil(Biosystems & Agricultural Engineering)
Athurugiriya, Peradeniya,
HISTORY AND SINHALA HOME VISIT CLASSES
Mr. Vijitha Nawarathne
Director of Zonal Education Office
Director of Zonal Education Office
Ambatenna,
A/L English medium Com.Maths & Physics
Mr. Naveen Devinda
Undergraduate of university of peradeniya
Undergraduate of university of peradeniya
Pilimatalawa, Katugastota, Peradeniya,
O/L and A/L
Mr. Mohamed Zaheer
B.Sc (hons ) spl ( mathematics ), M.Sc ( reading ),PGDE ( reading ).
B.Sc (hons ) spl ( mathematics ), M.Sc ( reading ),PGDE ( reading ).
Dehiwala, Gampola,
A/L Accounts
Mr. Asitha Abeysekara
Bsc. Finance(Special) - 2nd Upper University of Sri Jayewardenepura
Bsc. Finance(Special) - 2nd Upper University of Sri Jayewardenepura
Athurugiriya, Battaramulla, Bellanwila, Boralesgamuwa, Colombo 3, ...
Computer Networking and Security Cisco CCNA CCNP CCIE Classes best training Center in Srilanka
Mr. Ziyam Abdeen
Degrees
Degrees
Colombo 4, Colombo 3, Colombo 5, Colombo 1, Colombo 2, ...
English Language & Mathematics Group/Individual Classes - 6 -11(Sinhala/English)
Mr. RANDIMA MENDIS
Diploma
Diploma
Digana, Digana, Digana, Digana,
Home visit tution classes
Mr. Azeem Ziyan
Bsc in Quantity surveying and construction economics (Undergraduate)
Bsc in Quantity surveying and construction economics (Undergraduate)
Colombo 6, Dehiwala, Akurana, Battaramulla,
Physics A/L & Maths O/L
Mr. Dilan Gamachchi
M.Sc (physics), B.Sc (Computer science, Physics, Maths), HDIT
M.Sc (physics), B.Sc (Computer science, Physics, Maths), HDIT
Kandy,
MATHS classes Grade 6-11.grup,individual
Mr. Sajeewa Handapangoda
Bsc (dip.Edu) mathematic
Bsc (dip.Edu) mathematic
Pujapitiya,
Physics induvidual or Small group classes(Matale Kandy)
Mr. Nuwan Weerakoon
BSc,PGDip.in.Science Education
BSc,PGDip.in.Science Education
Matale, Alawatugoda, Kandy,
Maths classes (Intividual and group)for grade 6 to grade o/l students
Mrs. Sandamali Jayasekara
B.Sc In Physical Science
B.Sc In Physical Science
Peradeniya,
A/L Physics , A/L Chemistry , O/L Mathematics
Mr. Sumudu Ranasinghe
Engineering Undergraduate
Engineering Undergraduate
Peradeniya, Matara, Kandy, Gampola, Galaha, ...
ECONOMICS AND ACCOUNTING (ENGLISH MEDIUM)
Mr. Akila Prabhashwara
Masters in Business Administration
Masters in Business Administration
Ja-Ela, Kelaniya, Kadawatha, Colombo 1, Colombo 14, ...
Science And Mathematics Individual or group class for grade 6- 11 students.
Mr. Asela Somarathna
MBBS Undergraduate
MBBS Undergraduate
Peradeniya,